Artykuły

 

Znajdziesz tu wypowiedzi naszych ekspertów w dziedzinie technologii wtrysku. Dotyczą one najważniejszych kwestii prowadzenia projektów, prawidłowego procesu i optymalizacji działań w taki sposób, aby Twój wymarzony produkt stał się rzeczywistością.

Sprawdź nasze artykuły

Aktualne artykuły:

20 marca 2023

Techniki stosowane przy przetwórstwie tworzyw sztucznych

Ponieważ każda metoda przetwórstwa tworzyw jest unikalna dla dalej grupy wyrobów, dlatego zwykle związane są z nią określone maszyny i urządzenia technologiczne oraz wspierające proces.
16 lutego 2023

Na czym polega formowanie wtryskowe?

Formowanie wtryskowe, nazywane często potocznie wtryskiwaniem to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod przetwórstwa tworzyw termoplastycznych oraz, w ograniczonym zakresie, tworzyw termoutwardzalnych.
19 stycznia 2023

Na czym polega przetwórstwo tworzyw sztucznych?

Zacznijmy od tego czym są tworzywa sztuczne. Tworzywa sztuczne, nazywane też polimerami lub w języku potocznym (niekoniecznie fachowym) plastikiem - to materiały, które od swojej budowy cząsteczkowej nazywane są również materiałami wielkocząsteczkowymi.
16 grudnia 2021

Prosto o niełatwej technologii wtryskiwania

Dzięki swoim unikalnym właściwościom tworzywa sztuczne można przetwarzać różnymi metodami. Ze względu na specyficzne warunki jakie panują podczas formowania każda z nich ma swoje ograniczenia.
3 grudnia 2021

Od pomysłu do wyrobu – Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych

Zapraszamy do finałowego odcinka serii "Od pomysłu do wyrobu" w którym specjaliści omawiają temat produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych.
30 listopada 2021

Od pomysłu do wyrobu – Nadzór nad wykonaniem formy wtryskowej

Kolejny etap to wykonanie poszczególnych elementów formy wtryskowej, jej montaż i próby na wtryskarce. Mówi się, że wtryskarki stanowią wyposażenie zakładu – sercem produkcji jest jednak FORMA WTRYSKOWA – prawda czy mit?
17 listopada 2021

Od pomysłu do wyrobu – Nadzór nad projektem formy wtryskowej

Czas na czwarty krok w naszym procesie powstawania wyrobu, czyli projektowanie formy wtryskowej, który to temat omówią najlepsi eksperci w dziedzinie tworzyw sztucznych.
17 listopada 2021

Od pomysłu do wyrobu – Prototypowanie i walidacja projektu dzięki prototypowaniu

Jak współcześnie wygląda proces prototypowania? Dowiedź się rozmowy prawdziwych specjalistów w 3 odcinku serii "Od pomysłu do wyrobu".
3 listopada 2021

Od pomysłu do wyrobu – Projekt wyrobu w 3D

Design jest pierwszym etapem projektowania nowego wyrobu w którym zbiera się od klienta wszystkie jego oczekiwania i dane niezbędne do wykonania wstępnego projektu.
22 października 2021

Od pomysłu do wyrobu – Design na podstawie wymagań klienta

Zapraszamy do dyskusji o tworzywach sztucznych w odniesieniu do współczesnych czasów pomiędzy najlepszymi ekspertami w dziedzinie tworzyw: Jackiem Szczerbą - Redaktorem naczelnym TWORZYWA.PL, Przemysławem Postawą - Dr hab. inż. profesorem Politechniki Częstochowskiej Grzegorzem Zychem - Business development managerem firmy Canexpol
22 października 2021

Od pomysłu do wyrobu – Tworzywa sztuczne we współczesnym świecie

Zapraszamy do dyskusji o tworzywach sztucznych w odniesieniu do współczesnych czasów pomiędzy najlepszymi ekspertami w dziedzinie tworzyw: Jackiem Szczerbą - Redaktorem naczelnym TWORZYWA.PL, Przemysławem Postawą - Dr hab. inż. profesorem Politechniki Częstochowskiej Grzegorzem Zychem - Business development managerem firmy Canexpol
13 lipca 2021

Jak powstaje forma wtryskowa

Forma wtryskowa – nazywana często narzędziem. Czy słusznie? Analogią do formy wtryskowej jest oprogramowanie komputerowe – często nazywane narzędziowym. Sam komputer bez specjalistycznego oprogramowania może być jedynie zabawką, centrum rozrywki i komunikacji ze światem. Dopiero oprogramowanie pozwala na nim pracować, zarabiać pieniądze, projektować.
14 czerwca 2021

Reguła 1-10-100

W kontekście kosztów wdrażania nowych projektów często mówi się o tak zwanej regule dziesięciokrotności, czyli 1-10-100. Reguła ta wskazuje, że koszty związane z ujawnieniem wady oraz jej usunięciem rosną dziesięciokrotnie w następnych fazach procesu produkcji. Przykładowo wtedy, gdy koszt ujawnienia wady w dokumentacji technicznej to 1 złoty, to w produkcji koszt ten wyniesie 10 złotych, w montażu i badaniach aż 100 złotych, a u klienta nawet 1000 złotych.
21 maja 2021

Nowy projekt, nowe wyzwania, ale i nowe ryzyko

Tworzywa sztuczne zdominowały nasze życie oraz otoczenie i chcemy czy nie – nie jesteśmy w stanie się od nich uwolnić i pomimo wprowadzania różnych ograniczeń przez Unię Europejską one dalej będą się rozwijały. Oczywiście wszyscy musimy się zgodzić z faktem, że największym problemem w ich złym postrzeganiu jest branża opakowaniowa, czyli produkty, o krótkim czasie życia, małej masie a ogromnym wolumenie. Jednak pomimo wszystko produktów z tworzyw będzie przybywać zwiększając udział tych materiałów w rynku.