Dynamiczny rozwój opiera się na kreatywności - wywiad

Zachęcam do przeczytania artykułu, w którym Jacek Wójcik, dyrektor Canexpolu, opowiada o 40-leciu firmy i jej początkach. Artykuł ten daje wgląd w historię i rozwój firmy Canexpol, producenta wyrobów z tworzyw sztucznych.

Canexpol jest firmą specjalizującą się w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, wykorzystując technologie wtrysku, wytłaczania i montażu. Co wyróżnia Canexpol spośród innych przedsiębiorstw tego rodzaju, to fakt, że oferuje usługi "od projektu do produktu". Dzięki temu klientom z różnych branż, może zapewnić kompleksowe rozwiązania dopasowane do ich potrzeb.

Początki Canexpolu miały miejsce w trudnych czasach lat 80-tych w Polsce. Pomimo niekorzystnych okoliczności, założyciel firmy, a następnie obecny Zarząd doprowadził do  stworzenia czegoś unikalnego, nowoczesnego i wyróżniającego się na rynku. Kluczem do sukcesu Canexpolu, o czym wspomina dyrektor Jacek Wójcik w artykule, jest zaangażowanie wszystkich członków zespołu w analizę i procesy decyzyjne, oparte na zasadach pracy zespołowej. To podejście umożliwiło firmie Canexpol osiągnięcie wzrostu i sukcesu przez ostatnie 40 lat.

Artykuł ten to nie tylko interesująca historia Canexpolu, ale również inspirujący przekaz dla innych przedsiębiorców i osób zainteresowanych rozwojem firm. Zachęcam do przeczytania pełnego artykułu, który zawiera więcej informacji o osiągnięciach i wyzwaniach, z którymi firma Canexpol musiała się zmierzyć na swojej drodze do sukcesu.

Wywiad ukazał się w czasopiśmie Plast Echo. Oryginał do przeglądania tutaj.

 

6 kroków do produkcji Twojego pomysłu

Wsparcie kompetencyjne we wtrysku
Zbieramy od Państwa wszystkie oczekiwania i dane niezbędne do wykonania wstępnego projektu wyrobu. Na tej podstawie powstaje pierwsza wycena produkcji nowego projektu.
Tworzymy projekt 3D w programie, w którym można zweryfikować i dopasować wirtualnie każdy detal wyrobu z tworzywa sztucznego. Na tym etapie jest jeszcze możliwość istotnych zmian konstrukcyjnych.
Po akceptacji wirtualnego wyrobu powstaje prototyp funkcjonalny w technologii prototypowej Jest to decydujący moment w procesie realizacji wyrobu, w którym następuje weryfikacja wstępnych założeń.
Po zaakceptowaniu modelu wypraski i omówieniu podstawowych parametrów formy wtryskowej rozpoczyna się proces konstrukcji formy.
Kolejny etap to wykonanie poszczególnych elementów formy wtryskowej, jej montaż i próby na wtryskarce. Produkcja form oparta jest na materiałach i surowcach renomowanych dostawców, a posiadany przez nas park maszynowy pochodzi od światowych producentów obrabiarek.
Końcowym etapem o strategicznym znaczeniu jest produkcja wtryskowa wyprasek. Realizowana jest w oparciu o wtryskarki Arburg i Krauss Maffei z atestowanych tworzyw światowych producentów.

Najnowsze artykuły