parallax background

NASZA FABRYKA

Idee formujemy na różne kształty podobnie jak tworzywa sztuczne,
o których wiemy wszystko. Nieograniczone sposoby ich obróbki są dla nas wyzwaniem i inspiracją.

BUDOWA NA FUNDAMENCIE TRADYCJI

Narodziny firmy to rok 1983 kiedy January Miensak rozpoczął pierwszą produkcję w warunkach warsztatowych. Budował przedsiębiorstwo, szybko przekraczając kolejne bariery. Już po kilku latach Canexpol był lepiej rozwinięty niż większość współczesnych mu firm. Kolejne pokolenie zarządzające obecnie firmą idzie tą samą drogą, czego efekty są widoczne gołym okiem. Standardy pracy Canexpolu są jasno określone: jakość, niezawodność, partnerstwo we współpracy. Dlatego inwestujemy w ludzi, ich ciągły rozwój i szkolenia, korzystamy z ich doświadczeń i wiedzy. Słuchamy każdego głosu. Wciąż poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, eksplorujemy obszary najnowszych technologii i materiałów.


Drogą do urzeczywistnienia naszych wizji są wiedza, technologia, doświadczenie i partnerskie podejście do współpracy.Współpracujemy zarówno z małymi jak i dużymi firmami, będąc partnerem stabilnym i przewidywalnym, dla którego nadrzędną zasadą jest wzajemny szacunek i uczciwość we wzajemnych relacjach. Wiele z tych firm dzięki naszej produkcji stało się liderami w swoich obszarach działalności. Do dzisiaj większość produkcji kierowana jest na eksport.

Szybka wideo wycieczka

parallax background

Nasza fabryka


CANEXPOL JEST GOTOWY DO NOWYCH WYZWAŃ RYNKOWYCH:

 • powiększyliśmy dwukrotnie teren firmy
 • wybudowaliśmy nowoczesną halę produkcyjno – magazynową
 • obecnie posiadamy przestrzeń produkcyjną o łącznej powierzchni ponad 9 000 m2, wyposażoną w nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji
 • ponad 11 000m2 powierzchni magazynowej wyposażonej w półautomatyczny magazyn wysokiego składowania oraz regały przesuwne typu shuttle
Nasz potencjał produkcyjny i magazynowy, pozwala nam bez przeszkód realizować stałe jak i nowe zamówienia.


parallax background

Nowoczesny park maszynowy sprawia, że możemy zrealizować zaawansowane technologicznie projekty w zakresie produkcji przedmiotów użytkowych z tworzyw sztucznych.

Wtryskownia dysponuje najnowocześniejszymi wtryskarkami renomowanych niemieckich marek - Arburg i Krauss Maffei - o siłach zwarcia od 50 do 650 ton. Wtryskarki są wyposażone w roboty umożliwiające automatyzację procesów produkcyjnych. Obecnie posiadamy przestrzeń produkcyjną o łącznej powierzchni ponad 9 000 m2, wyposażoną w nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji.

parallax background

Minimalizujemy emisję CO2

Środowisko naturalne jest dla nas bardzo ważne. Ogrzewanie hal produkcyjnych, magazynowych oraz budynku biurowego pochodzi z odzysku energii powstałej w wyniku procesów produkcyjnych. Wszystkie materiały użyte w procesie produkcyjnym podlegają recyklingowi

Jak pracujemy?

System Zarządzania Jakością – PN-EN ISO 9001:2015

System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2015 ma na celu zapewnienie spełnienia wymagań klientów i stałą poprawę jakości produkowanych wyrobów lub świadczonych usług. Umożliwia nam prowadzenie skutecznej i efektywnej działalności biznesowej pozwalającej zachować pozycję rynkową oraz dostosować się do zmieniających warunków na rynku.

Podejście procesowe stosowane podczas opracowywania, wdrażania i doskonalenia systemu zarządzania jakości usprawnia obieg informacji i dokumentów w naszej firmie oraz wprowadza dokładny podział zadań, uprawnień i odpowiedzialności dla wszystkich pracowników. Wszystko to służy ciągłemu doskonaleniu jakości obsługi klienta co wprost przedkłada się na zwiększanie się jego satysfakcji.

Lean Management

W ramach koncepcji Lean, nieustannie rozwijamy kulturę organizacyjną zorientowaną na ciągły rozwój, umożliwiający osiąganie zdefiniowanych celów biznesowych oraz skuteczne rozwiązywanie problemów. W zakresie koncepcji Lean podejmujemy szereg działań mających na celu min.:

 • Identyfikację strat procesowych (mapowanie strumienia wartości);
 • standaryzację i optymalizację procesów produkcyjnych i biznesowych (eliminując czynności nie dodające wartości w realizowanych procesach);
 • systemowe rozwiązywanie problemów oparte na cyklu PDCA;
 • optymalizację przepływu informacji i stabilności procesów (implementacja narzędzi zarządzania wizualnego);
 • optymalną organizację stanowisk pracy (5S);
 • wzrost wykorzystania maszyn i urządzeń wyrażony wskaźnikiem OEE (wdrożenie systemu TPM);
 • ciągły rozwój naszych pracowników poprzez liczne szkolenia.

Wierzymy, że dzięki aktywnemu wdrażaniu koncepcji Lean, wewnętrznej potrzebie doskonalenia oraz zaangażowaniu wszystkich pracowników, będziemy w stanie spełnić oczekiwania naszych Klientów, dostarczając im produkty i usługi w oczekiwanej jakości, cenie oraz w określonym czasie.