Aktualności

 

Zachęcamy do zanurzenia się w przestrzeń pełną wypowiedzi ekspertów z dziedziny wtrysków, którzy z pasją dzielą się swoją unikalną wiedzą i bogatym doświadczeniem. W tej dynamicznej sekcji naszej strony znajdziesz nie tylko cenne wskazówki i szczegółowe analizy, ale także bieżące wpisy, pogłębione artykuły, aktualności bezpośrednio z życia firmy, a także inspirujące wywiady z branży. Dotyczą one najważniejszych kwestii prowadzenia projektów, prawidłowego procesu i optymalizacji działań w taki sposób, aby Twój wymarzony produkt stał się rzeczywistością. Dajemy Ci dostęp do skarbnicy informacji, która pozwoli Ci zgłębić tajniki technologii wtrysku i zainspirować się do tworzenia innowacji, które zrewolucjonizują rynek. Nasz zespół specjalistów jest gotów wspierać Twoje ambicje i prowadzić Cię przez zawiłości techniczne, by każdy projekt zakończył się sukcesem i satysfakcją.

Sprawdź nasze aktualne wpisy

2 czerwca 2023

Dynamiczny rozwój opiera się na kreatywności – wywiad

Rozmowa z Jackiem Wójcikiem, dyrektorem firmy Canexpol, z okazji 40 rocznicy istnienia - o historii firmy, rozwoju, osiągnięciach oraz nowoczesnym parku maszynowym.
26 kwietnia 2023

Na czym polega proces wytłaczania?

Technologia wytłaczania tworzyw sztucznych jest bardzo wszechstronna i pozwala osiągać bardzo zróżnicowane właściwości, ale i funkcjonalności formowanych wyrobów. Niestety wymaga to złożonych linii, co powoduje mniejszą uniwersalność linii technologicznych.
20 marca 2023

Techniki stosowane przy przetwórstwie tworzyw sztucznych

Ponieważ każda metoda przetwórstwa tworzyw jest unikalna dla dalej grupy wyrobów, dlatego zwykle związane są z nią określone maszyny i urządzenia technologiczne oraz wspierające proces.
16 lutego 2023

Na czym polega formowanie wtryskowe?

Formowanie wtryskowe, nazywane często potocznie wtryskiwaniem to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod przetwórstwa tworzyw termoplastycznych oraz, w ograniczonym zakresie, tworzyw termoutwardzalnych.
19 stycznia 2023

Na czym polega przetwórstwo tworzyw sztucznych?

Zacznijmy od tego czym są tworzywa sztuczne. Tworzywa sztuczne, nazywane też polimerami lub w języku potocznym (niekoniecznie fachowym) plastikiem - to materiały, które od swojej budowy cząsteczkowej nazywane są również materiałami wielkocząsteczkowymi.
16 grudnia 2021

Prosto o niełatwej technologii wtryskiwania

Dzięki swoim unikalnym właściwościom tworzywa sztuczne można przetwarzać różnymi metodami. Ze względu na specyficzne warunki jakie panują podczas formowania każda z nich ma swoje ograniczenia.
3 grudnia 2021

Od pomysłu do wyrobu – Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych

Zapraszamy do finałowego odcinka serii "Od pomysłu do wyrobu" w którym specjaliści omawiają temat produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych.
30 listopada 2021

Od pomysłu do wyrobu – Nadzór nad wykonaniem formy wtryskowej

Kolejny etap to wykonanie poszczególnych elementów formy wtryskowej, jej montaż i próby na wtryskarce. Mówi się, że wtryskarki stanowią wyposażenie zakładu – sercem produkcji jest jednak FORMA WTRYSKOWA – prawda czy mit?
17 listopada 2021

Od pomysłu do wyrobu – Nadzór nad projektem formy wtryskowej

Czas na czwarty krok w naszym procesie powstawania wyrobu, czyli projektowanie formy wtryskowej, który to temat omówią najlepsi eksperci w dziedzinie tworzyw sztucznych.
17 listopada 2021

Od pomysłu do wyrobu – Prototypowanie i walidacja projektu dzięki prototypowaniu

Jak współcześnie wygląda proces prototypowania? Dowiedź się rozmowy prawdziwych specjalistów w 3 odcinku serii "Od pomysłu do wyrobu".
3 listopada 2021

Od pomysłu do wyrobu – Projekt wyrobu w 3D

Design jest pierwszym etapem projektowania nowego wyrobu w którym zbiera się od klienta wszystkie jego oczekiwania i dane niezbędne do wykonania wstępnego projektu.
22 października 2021

Od pomysłu do wyrobu – Design na podstawie wymagań klienta

Zapraszamy do dyskusji o tworzywach sztucznych w odniesieniu do współczesnych czasów pomiędzy najlepszymi ekspertami w dziedzinie tworzyw: Jackiem Szczerbą - Redaktorem naczelnym TWORZYWA.PL, Przemysławem Postawą - Dr hab. inż. profesorem Politechniki Częstochowskiej Grzegorzem Zychem - Business development managerem firmy Canexpol
22 października 2021

Od pomysłu do wyrobu – Tworzywa sztuczne we współczesnym świecie

Zapraszamy do dyskusji o tworzywach sztucznych w odniesieniu do współczesnych czasów pomiędzy najlepszymi ekspertami w dziedzinie tworzyw: Jackiem Szczerbą - Redaktorem naczelnym TWORZYWA.PL, Przemysławem Postawą - Dr hab. inż. profesorem Politechniki Częstochowskiej Grzegorzem Zychem - Business development managerem firmy Canexpol
13 lipca 2021

Jak powstaje forma wtryskowa

Forma wtryskowa – nazywana często narzędziem. Czy słusznie? Analogią do formy wtryskowej jest oprogramowanie komputerowe – często nazywane narzędziowym. Sam komputer bez specjalistycznego oprogramowania może być jedynie zabawką, centrum rozrywki i komunikacji ze światem. Dopiero oprogramowanie pozwala na nim pracować, zarabiać pieniądze, projektować.
14 czerwca 2021

Reguła 1-10-100

W kontekście kosztów wdrażania nowych projektów często mówi się o tak zwanej regule dziesięciokrotności, czyli 1-10-100. Reguła ta wskazuje, że koszty związane z ujawnieniem wady oraz jej usunięciem rosną dziesięciokrotnie w następnych fazach procesu produkcji. Przykładowo wtedy, gdy koszt ujawnienia wady w dokumentacji technicznej to 1 złoty, to w produkcji koszt ten wyniesie 10 złotych, w montażu i badaniach aż 100 złotych, a u klienta nawet 1000 złotych.
21 maja 2021

Nowy projekt, nowe wyzwania, ale i nowe ryzyko

Tworzywa sztuczne zdominowały nasze życie oraz otoczenie i chcemy czy nie – nie jesteśmy w stanie się od nich uwolnić i pomimo wprowadzania różnych ograniczeń przez Unię Europejską one dalej będą się rozwijały. Oczywiście wszyscy musimy się zgodzić z faktem, że największym problemem w ich złym postrzeganiu jest branża opakowaniowa, czyli produkty, o krótkim czasie życia, małej masie a ogromnym wolumenie. Jednak pomimo wszystko produktów z tworzyw będzie przybywać zwiększając udział tych materiałów w rynku.