Od pomysłu do wyrobu - Nadzór nad projektem formy wtryskowejCzas na czwarty krok w naszym procesie powstawania wyrobu, czyli projektowanie formy wtryskowej.

Zapraszamy do dyskusji na temat nadzoru nad projektem form wtryskowych pomiędzy najlepszymi ekspertami w dziedzinie tworzyw:

  • Jackiem Szczerbą - Redaktorem naczelnym TWORZYWA.PL,
  • Przemysławem Postawą - Dr hab. inż. profesorem Politechniki Częstochowskiej,
  • Grzegorzem Zychem - Business development managerem firmy Canexpol

6 kroków do produkcji Twojego pomysłu

Wsparcie kompetencyjne we wtrysku
Zbieramy od Państwa wszystkie oczekiwania i dane niezbędne do wykonania wstępnego projektu wyrobu. Na tej podstawie powstaje pierwsza wycena produkcji nowego projektu.
Tworzymy projekt 3D w programie, w którym można zweryfikować i dopasować wirtualnie każdy detal wyrobu z tworzywa sztucznego. Na tym etapie jest jeszcze możliwość istotnych zmian konstrukcyjnych.
Po akceptacji wirtualnego wyrobu powstaje prototyp funkcjonalny w technologii prototypowej Jest to decydujący moment w procesie realizacji wyrobu, w którym następuje weryfikacja wstępnych założeń.
Po zaakceptowaniu modelu wypraski i omówieniu podstawowych parametrów formy wtryskowej rozpoczyna się proces konstrukcji formy.
Kolejny etap to wykonanie poszczególnych elementów formy wtryskowej, jej montaż i próby na wtryskarce. Produkcja form oparta jest na materiałach i surowcach renomowanych dostawców, a posiadany przez nas park maszynowy pochodzi od światowych producentów obrabiarek.
Końcowym etapem o strategicznym znaczeniu jest produkcja wtryskowa wyprasek. Realizowana jest w oparciu o wtryskarki Arburg i Krauss Maffei z atestowanych tworzyw światowych producentów.

Najnowsze artykuły